Lukoil Ürünleri

ECTO BENZİN

Günlük yaşam tarzımız hızla değişmektedir. Modern kentleşme hızla gelişiyor. Sokaktaki araç sayısı gittikçe artıyor. Hayatımızın bölünmez parçası olan araçlar da bizimle birlikte sürekli gelişiyor. Bazı insanlar artık kendi hayatlarını araçsız düşünemiyorlar. Her gün daha yeni daha gelişmiş araç modelleri çıkıyor. Araçlar daha sofistike mekanizmaya sahip ve daha çok ilgi talep ediyorlar. Modern araçların önde gelen ve son zamanlarda önemi artan ihtiyacı yakıt kalitesidir. Günümüzün motor yakıt kalitesi Avrupa standartlarına uygun olmak zorundadır. Çevre sorunları da en önde gelen sorunlardan biridir. Bu sorunları çözmek için öyle bir yakıt türü sunulmalı ki bu yakıt çevre için tehlikesiz olmalı ve araçlara zarar vermemelidir.

YENİ ECTO BENZİN'İN FAYDALARI

 • Yakıt enjeksiyon sisteminde oluşmuş kirliliği azaltıyor
 • Daha verimli yanma sonucu yakıt ekonomisi sağlıyor
 • Kirlilikten kaynaklanan motor performansındaki güç kayıplarını azaltıyor
 • Daha çevreci yakıt; insan sağlığına ve çevreye daha duyarlı
 • Motorda oluşabilen korozyonu engelliyor
 • Motor yağının değişim süresini uzatıyor

 

ECTO EURO DIESEL

ÇİFT ETKİLİ özel deterjan sayesinde ilk depodan itibaren yakıt tasarrufu sağlayan Üstün kaliteli LUKOIL ECTO Eurodiesel

ECTO Eurodiesel, aracınız ne olursa olsun performansın kayıplarını azaltmak üzere tasarlanmıştır. ÇİFT ETKİLİ* formülü, motorunuzu aktif bir şekilde temizlemek ve motorunuzun en önemli parçalarını koruması sonucu daha güçlü bir performans sağlamak için tasarlanmıştır.

 • İlk depodan itibaren yakıt tasarruffu sağlar
 • Çift etkili deterjan katığı ile motorun yakıt sistemini ve enjektörleri temizler.
 • Motorda verimli ateşleme ve yanma sağlar.
 • İçerisindeki özel katıklar sayesinde motorunuzun korumaya alarak verimliliğini arttırır.
 • Çevre dostudur, temiz enjektörler sayesinde daha verimli yanma oluşması sonucunda düşük egzoz emisyonları sağlar.
 • Optimum yağlama özelliği ile motorunuzu korur.
 • Kış aylarında -20 C ye varan soğuk hava şartlarına dayanıklıdır.
 • Maksimum 10 ppm kükürt seviyesine sahip bir yakıt olup (Eurodiesel ) eski veya yeni teknoloji her tür binek, ticari, ağır vasıta olmak üzere tüm dizel araçlar için uygundur.
 • Türkiye’nin TS EN 590 motorin standardına ve Euro 2,3,4 ve 5 normundaki tüm motor tipleri için uygun üstün kalitelidur.

Aracınızda, LUKOIL ECTO Eurodiesel’i düzenli kullanmanız durumunda bu tasarruf yakıtının faydalarını görmeye başlayabilirsiniz.

Modern dizel motorlar düşük salınım ile üstün sürüş performansı sunmak için oldukça hassas bir enjeksiyon teknolojisi kullanır. Zaman içinde dizel yakıt enjeksiyon sistemlerinde tortular oluşarak motorun gücünü düşürebilir. İyi performansı sürdürebilmek için motorun bu çok hassas ve karmaşık parçalarını en iyi durumda tutmak gerekir.

ECTO Eurodiesel çift etkili eşsiz formülü ile bu tür kirlilikleri temizlemek ve önlemek için tasarlanmıştır.

Tüketiciler, LUKOIL ECTO Eurodiesel’i düzenli kullanması durumunda bu tasarruf yakıtının faydalarını görmeye başlar.

ECTO Eurodiesel’in içinde hangi katıklar bulunuyor.


 • Çift kat oranda deterjan katığı.
 • Paslanmayı engelleyici katık.
 • Su ayırıcı katık.
 • Köpüğü engelleyici katık.
 • Kış aylarında soğuk hava şartlarına dayanıklı katık.

Yeni ECTO Eurodiesel Nasıl Yakıt Ekonomisi Sağlar?
Yeni ECTO Eurodisel motorunuzun en hassas noktaları olan enjektörleri temizleyip, temiz kalmasını sağlayan özelliği sayesinde ilk depodan itibaren yakıt ekonomisi sağlar. Sıradan dizel kullanımı sonrasında biriken bu kalınıtlar aracınızın performansı azaltır ve elde edeceğiniz verimi tam randımanlı alamazsınız. Sonucunda da yakıt tüketiminde artışlar ve motorunuzda zaman içinde sorunlar yaşamanıza neden olur. ECTO Eurodiesel’in ideal formulu ile motorunuzda oluşan bu kirlilikleri temizleyerek performans kayıplarınızı azaltarak ilk depodan itibaren yakıt ekonomisinde olumlu etkisini görmeye başlayacaksın. ECTO Eurodiesel ile bağımsız laboratuvarlarda yapılan testler sonucunda yakıt ekonomisinde tasarruf yaptığı tespit edilmiştir. ECTO Eurodiesel’i düzenli kullanmanız durumunda etkisini daha iyi gözlemleyebileceksiniz. Bu yüzden en yakın LUKOIL AKPET istasyonuna uğrayıp yeni ürünümüz ECTO Eurodiesel’i kendiniz test etmenizi ve sonuçlarını görmenizi tavsiye ediyoruz.

Yeni ECTO Eurodiesel Motorun Yakıt Sistemini Nasıl Temizler?
Yüksek performanslı dizel motorlar yanma odasına her saniye birden fazla yakıt enjekte edilmesini gerektirir. Bunun için karmaşık ve hassas mühendislik ürünü dizel enjeksiyon ekipmanı kullanılır.

ECTO Eurodiesel, deterjan özelliği ile motor ünitesinin en önemli parçalarından biri olan enjektörlerin üzerlerinde bulunan kirlilikleri önemli oranda temizler ve temiz kalmasını sağlar. Enjektör, yanma hücresinde yakıtı kalvarize ederek büyük bir basınçla püskürtür. Enjektörlerin en ucunda gözle görülmeyecek kadar ufak delikler vardır ve bu deliklerden yakıt içeriye püskürtülür. Dizel motorlarda zaman içinde kirlenme oluşacağı için enjektörlerin bakıma ve yakın takibe ihtiyaçları vardır. Yakıtın geç enjeksiyonu geç ateşlemeye sebep olur, egzoz subapları açıldığında yanma tam olmaz ve kara duman oluşur. Çok geç olup eksik yanma olduğu zaman da beyaz duman meydana gelir. Sonuç olarak ECTO Eurodiesel enjektörü temizleyip ve temiz tutarak motorda tüm bu sorunların oluşumunu azaltır.

Bazı sıradan dizel yakıtlar yeni dizel motorların yakıt enjektörlerinde kirlilikler oluşmasına neden olabilir. Bu tortular yakıt püskürtülmesini sekteye uğratarak yakıt akışını yavaşlatabilir ve böylece optimum olmayan yanma ve güç kaybı yaşanır.

Sıradan yakıtların ardında bıraktığı tortulara bağlı olarak motor gücünde kayıp yaşanabilir. Ancak yeni ECTO Eurodiesel 'in çift kat formulu sayesinde temizleme özellikleri motorunuzun sağlıklı çalışmasını sağlarken motorunuzu güç kaybına karşı korur.

Soldaki büyütülmüş dizel enjektör iğnesi , sıradan dizel yakıtın neden olduğu siyah tortularla yoğun biçimde kaplanmıştır. Bunun gibi tortuların birikmesi yakıt akışını kısıtlayabilir ve motora yakıt enjekte edildikçe sprey formunu ve kontrol hassasiyetini tersine etkileyerek kötü yanmaya yol açabilir. Sağdaki resim, motor yeni ve geliştirilmiş ECTO Eurodiesel’i geçip sürekli kullanımın ardından üzerindeki çoğu tortunun temizlenmiş olduğu görülen aynı enjektör iğnesini gösterir.

Sonuç, daha verimli yanma için önemli olan, daha iyi yakıt püskürtme kalitesidir. Alttaki resimler, enjektör kirli durumdayken kötü püskürtme kalitesinin, optimum yakıt püskürtme formu (sağda) ile karşılaştırılmasını gösterir. Aradaki fark açıktır.

 

ECTO PRODIESEL

ECTO Prodiesel’ MOTORUNUZU KORUYAN ÜSTÜN KALİTELİ YAKIT

Profesyonellere özel olarak geliştirilmiş olan ECTO Prodiesel ideal temizleme ve motorunuzu koruma özellikleri sayesinde tüm eski ve yeni nesil motorlar için üstün özellikler sunuyor.

ECTO Prodiesel’in, özellikleri Avrupa ve Türkiye standartlarına uygun kaliteli yakıtımız-normal dizel yakıtı ile kıyasladığımızda ECTO Prodiesel, motoru koruyan ve temizleyen, ideal yağlama sağlayan ve kış aylarına zorlu şartlarına dayanan üstün kaliteli özelliklerine sahiptir.

MOTORUNUZ İÇİN ECTO Prodiesel’in AVANTAJLARI:

 • İçerisindeki özel katıklar sayesinde motorunuzun korur.
 • Motorun yakıt sistemini ve enjektörleri temizler.
 • Korozyon ve sudan motoru koruyarak motorun ömrünü uzatır.
 • İdeal yağlama özelliği ile motorunuzu aşınmaya karşı korur
 • -20 C’ye kadar varan soğuk hava şartlarında yolda kalmadan yola devam edebilmeyi sağlar.
 • Binek, ticari, ağır vasıta olmak üzere tüm dizel araçlar için uygundur. Maksimum 10 ppm kükürt seviyesine sahip bir yakıt olup (Eurodiesel ) eski veya yeni teknoloji her tür dizel araç için de uygundur.
 • Türkiye’nin TS EN 590 motorin standardına ve Euro 1,2,3,4 ve 5 normundaki tüm motor tipleri için uygun üstün kalitelidir.

 

LPG / LNG / CNG

Akpet Gaz, kurulduğu günden bu yana sürekli olarak teknolojik gelişime açık, rekabetçi ve müşteri memnuniyeti odaklı felsefesi rehberliğinde tüketiciye güvenli, kaliteli ve standartlara uygun hizmet vermektedir.

Akpet Gaz, LPG sektörünün en dinamik ve öncü şirketleri arasında yer almakta olup LPG'nin temini, stoklanması, dolumu faaliyetlerinin yanı sıra LPG'nin tüplü gaz, dökme gaz ve otogaz olarak dağıtımı konularında ulusal çapta faaliyet göstermektedir.

Akpet Gaz, tam donanımlı ve dünya standartlarındaki LPG dağıtım araçlarıyla 365 gün 24 saat aralıksız Türkiye genelindeki bayi ve müşterilerine ikmal yapmaktadır.

Akpet Gaz'ın Şanlıurfa'da tüp dolum, Kırıkkale, Samsun ve İzmir'de LPG depolama ve dolum tesisleri , Adana ve Şanlıurfa'da CNG depolama ve dolum tesisleri bulunmaktadır.

Akpet Gaz, 2010 yılı son çeyreğinde devreye aldığı Samsun LPG depolama ve dolum tesisinin faaliyete geçirilmesi ile birlikte bölgede LPG ithalatı ve diğer dağıtım firmalarına toptan satış hizmeti vermeye başlamıştır.

Akpet Gaz, 69 LPG Dağıtım Şirketi içerisinde %4 otogaz Pazar Payı ile Türkiye LPG Satışlarının %81'ini gerçekleştiren ilk 10 şirket arasında yer almaktadır.

Akpet Gaz'ın LUKOIL'e devri sonrasında, ilk 5 yıl için hedefi, %10 otogaz pazar payına ulaşarak, sektörde ilk beş LPG Dağıtım Şirketi arasında yerini almaktır.

Akpet Gaz, eğitimli ve uzman ekipler tarafından sürekli denetlenen yaklaşık 430 LPG-Otogaz satış ünitesi ile Sağlık, Emniyet ve Çevre kurallarına uygun şekilde tüketiciye daima en güvenli ve en kaliteli hizmeti sunmayı amaç edinmiştir.

Akpet Gaz, ayrıca sıvılaştırılmış doğal gaz ( LNG ) ve sıkıştırılmış doğal gaz ( CNG ) faaliyet konularında sektörün öncü ve önde gelen firmalarından biridir.

 

© Copyright 2016 - Tüm Hakları Saklıdır. - Erpet Düzce Petrol Ürünleri Nak. Tur. San ve Tic. Ltd. Şti.